ZodiaCon
Informace e-mailem

Chcete se ihned dozvědět o termínu příštího ročníku nebo otevření registrace? Přihlašte se do našeho mailing listu a veškeré informace vám pošleme e-mailem. Vaši e-mailovou adresu budeme chránit jako oko v hlavě a nikomu cizímu jí nedáme. Odběratelům typicky posíláme pouze několik zpráv každý rok, takže se nemusíte bát, že bychom vás přehnaně spamovali.

ZodiaCon 2018

Letošní ročník ZodiaConu se bude konat od 24. do 28. května 2018 (čt-po) na známém místě, v hotelu Vršovská brána (dříve ŠARZ Vršov) v Horním Bradle, nedaleko Pardubic v České republice.

Registrovat se můžete na www.zodiacon.org.

ZodiaCon je mezinárodní furry con, který se každoročně od roku 2011 koná v České republice. Ročník 2017 přilákal 130 účastníků z dvanácti zemí.

Název conu je odvozen od zodiaku - zvířetníku. Onen "kruh zvířat" symbolizuje, že na conu je vítán každý, bez ohledu na svůj druh, věk, pohlaví, sexuální orientaci... Každý ročník conu má svého maskota, odvozeného od znamení zvěrokruhu.

Con je veden dvoujazyčně, v českém nebo slovenském jazyce a v angličtině.

TechFurMeet 2018

Letošní ročník TechFurMeetu se konal od 18. do 21. ledna 2018 (čt-ne) na známém místě, v hotelu Vršovská brána (dříve ŠARZ Vršov) v Horním Bradle, nedaleko Pardubic v České republice.

Datum příštího ročníku nebylo dosud určeno. Přihlašte se do našeho mailing listu (viz výše) a pošleme vám mail, jakmile se tak stane.

TechFurMeet není klasický furry con. Je orientován na tvořivé jedince, kutily a bastlíře. Témata SIGů na TFM jsou technická, hrajeme si zejména s elektronikou, mikrokontrolery a počítači.

TFM vznikl jako technologická odnož ZodiaConu. Tématem ZodiaConu 2016 byl cyberpunk a proto jsme se rozhodli uspořádat na něm SIG, v jehož rámci furries ukážeme, jak to vypadá doopravdy, jak se dělá elektronika a naučíme je zacházet s Arduinem. Obrovský úspěch tohoto počinu nás přiměl k pořádání menšího, specializovaného conu s technickou tematikou. Prvního ročníku se v lednu 2018 zúčastnilo 29 zájemců z pěti zemí.

Con je veden dvoujazyčně, v českém nebo slovenském jazyce a v angličtině.

Kdo je ZodiaCon?

ZodiaCon je také název spolku (dříve občanského sdružení), který akce pořádá. Podrobnější informace o tomto sdružení můžete najít ve Spolkovém rejstříku vedeném Ministerstvem spravedlnosti.

Pokud máte nějaké dotazy, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese info​@​zodiacon​.​org.