ZodiaCon
Informace e-mailem

Chcete se ihned dozvědět o termínu příštího ročníku nebo otevření registrace? Přihlašte se do našeho mailing listu a veškeré informace vám pošleme e-mailem. Vaši e-mailovou adresu budeme chránit jako oko v hlavě a nikomu cizímu jí nedáme. Odběratelům typicky posíláme pouze několik zpráv každý rok, takže se nemusíte bát, že bychom vás přehnaně spamovali.

ZodiaCon

Plánované termíny pro další ročníky ZodiaConu jsou:

Oba ročníky se budou konat na známém místě, v hotelu Oáza srdce v Horním Bradle, nedaleko Pardubic v České republice.

ZodiaCon je mezinárodní furry con, který se od roku 2011 koná v České republice. Filozofie ZodiaConu je taková, že když přivedete furries na jedno místo, budou se bavit sami a není třeba připravovat složitý formální program. Proto se snaží být přátelským conem pro furries, kde každý může ostatním ukázat, co má rád.

Pokud máte nějaký nápad, který byste chtěli ostatním ukázat, dáme vám k tomu prostředky. Měli jsme SIGy na různorodá témata, od downhlill závodů na kolech přes ham radio, westernové ježdění, karaoke, soutěže RC aut, airsoft, české právo a BDSM až po astrofyziku.

Název conu je odvozen od zodiaku - zvířetníku. Onen "kruh zvířat" symbolizuje, že na conu je vítán každý, bez ohledu na svůj druh, věk, pohlaví, sexuální orientaci... Každý ročník conu má svého maskota, odvozeného od znamení zvěrokruhu.

Con je veden dvoujazyčně, v českém nebo slovenském jazyce a v angličtině.

TechFurMeet

Plánovaný termín pro TechFurMeet 2024 je 15. - 18. 02. 2024 na známém místě, v hotelu Oáza srdce v Horním Bradle, nedaleko Pardubic v České republice.

TechFurMeet není klasický furry con. Je orientován na tvořivé jedince, kutily a bastlíře. Témata SIGů na TFM jsou technická, hrajeme si zejména s elektronikou, mikrokontrolery a počítači.

TFM vznikl jako technologická odnož ZodiaConu. Tématem ZodiaConu 2016 byl cyberpunk a proto jsme se rozhodli uspořádat na něm SIG, v jehož rámci furries ukážeme, jak to vypadá doopravdy, jak se dělá elektronika a naučíme je zacházet s Arduinem. Obrovský úspěch tohoto počinu nás přiměl k pořádání menšího, specializovaného conu s technickou tematikou. Prvního ročníku se v lednu 2018 zúčastnilo 29 zájemců z pěti zemí. Od té doby počet účastníků narostl na 50.

Con je veden dvoujazyčně, v českém nebo slovenském jazyce a v angličtině.

Kdo je ZodiaCon?

ZodiaCon je také název spolku (dříve občanského sdružení), který akce pořádá. Podrobnější informace o tomto sdružení můžete najít ve Spolkovém rejstříku vedeném Ministerstvem spravedlnosti.

Pokud máte nějaké dotazy, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese info​@​zodiacon​.​org.